ZÁBAVNÉ DESKOVÉ HRY PRO ZAČÍNAJÍCÍ PROGRAMÁTORY

programátor

Na českém programátorském trhu se v Syntea Software Group pohybujeme již dost dlouho na to, abychom věděli, že najít dnes schopného programátora je velký problém. Asi vám nemusím říkat, jak dobře jsou programátoři v dnešní době placeni, a pokud jsou vážně šikovní, mohou si práci vybírat a doslova si diktovat podmínky. Který z rodičů by si nepřál takovou budoucnost pro své dítě. Jak ale zjistit, že má vaše dítě vlohy? Jak zjistit, zda ho to zajímá? Mám zde pár tipů, jak odhalit malého talenta v rodině už od útlého mládí a za pomoci tomu určených her o #programování. 😊
A nenechte se mýlit, hry podporující rozvoj a výuku v oblasti programování nejsou žádné online aplikace, kde by vaše dítka hodiny zírala do monitoru nebo displeje svého telefonu. Často se jedná o zábavné deskové hry, které navíc nezřídka obsahují různé interaktivní a multimediální prvky, které budou bavit nejenom děti, ale i dospělé. Vedle základů programování pomohou k rozvoji jejich logického myšlení a soustředění.
Jaké vám s mým týmem doporučujeme? 👇👇
Splašené obvody
První hra, která nás zaujala, se jmenuje Splašené obvody (min. věk 7 let). Zábavná kooperativní desková hra Splašené obvody je o programování robotů (robo-kocoura a robo-tučňáka). Hráči zde musí spolupracovat při zadávání příkazů pomocí karet svému robotickému kamarádovi, aby splnil cíl daný unikátním scénářem. Jelikož hlavní náplní hry je spolupráce při tvorbě a zadávání příkazů, vyhrávají na konci vždy všichni hráči. Pokud však nejsou ve svém počínání příliš pomalí, až se jim vybije u robůtků baterie. 😁
Scottie Go!
Další zajímavou hrou pro mladší hráče (min. věk 6 let) je edukační společenská desková hra Scottie Go! Je určena k výuce programování a psaní logaritmů v raných fázích vzdělávání. Obsahuje celkem 60 úkolů rozdělených do 7 modulů. Moderním způsobem propojuje multimediální edukační aplikaci s reálnými kostičkami pro sestavení algoritmů, na základě kterých se postavička Scottie pohybuje.
Ricochet Robots
Ricochet Robots je hra pro starší hráče (min. věk 10 let). Jedná se o jednoduchou logickou hru, kterou může hrát takřka neomezený počet účastníků. Cílem je jako první najít tu nejkratší cestu robota k právě zvolenému cíli. Skládací hrací plán, který lze sestavit v 96 různých kombinacích, zaručuje, že každá hra bude originální.
Robo Rally
Pro starší hráče (min. věk 12 let) pak můžeme doporučit závodní deskovou hru s názvem Robo Rally. V této společenské hře proti sobě stanou roboti. Cílem pak je programově manévrovat svého robota tak, aby se co nejlépe dostal přes herní plán po vlajkami vytyčené trase do cíle. Mezitím se vyhýbal všemožným pastím, zdolal překážky, a hlavně porazil ostatní roboty. Programování probíhá za pomoci karet s jednoduchými pokyny (doleva, doprava, vpřed).
Logik Town
Logik Town je desková hra pro všechny hráče bez omezení věku. Jedna ze stálic na nebi logických her. Původ logických úloh, které tato hra obsahuje, vychází z prastaré hádanky, o které se říká, že jí zvládnou vyřešit pouze 2 % lidstva. To už je docela výzva vyzkoušet si, na jakém procentuálním spektru se nacházíte vy, nemyslíte? 😁 Každá hádanka má pouze jedno jediné řešení.

PixBlocks
Poslední hrou, kterou bych v rámci našeho výběru, ráda zmínila, je PixBlocks (min. věk 7 let). Co ji nejlépe vystihuje? Lakomí králíci poskakující po hrací ploše. Hráči řídí jejich pohyb a snaží se, aby vyjedli všechny mrkvičky. 😁
Věřím, že bude existovat řada dalších skvělých deskových her, které jsem tady nezmínila. Budu moc ráda, pokud máte s některou ze zmíněných her svou osobní zkušenost nebo byste náš výběr rozšířili o nějaký vlastní tip, když mi to napíšete do komentáře pod článek.
#syntea #synteasoftwaregroup #logickehry #deskovehry #programovani #zakladyprogramovani

Zobrazovat míň